CIEKAWE ADRESY...

CIEKAWE ADRESY INTERNETOWE

Serwis zawiera informacje o imprezach dla dzieci oraz sporo propozycji kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Znajdziesz tu informacje o przyjaznych dzieciom wydarzeniach, wycieczkach, muzeach, placach zabaw, restauracjach i przeróżnych zajęciach.

To serwis, którego podstawowym celem jest kreatywny rozwój wyobraźni dziecka. Oprócz edukacyjnych kolorowanek, Bazgroszyt bogaty jest w karty do nauki pisania, która nie przypomina nudnej edukacji. Rysowanie po śladzie wzorków i szlaczków to ćwiczenia grafomotoryczne, które przygotowują rączkę dziecka do nauki pisania, kładąc nacisk na ćwiczenie ruchów nadgarstka. Malowanki do wydruku to z kolei miłe spędzenie czasu, polegające na komponowaniu własnych kart, z podanych elementów, które można po skończeniu pracy wydrukować. Dodatkowym urozmaiceniem wolnych chwil są teżedukacyjne gry, mające na celu wyćwiczenie koncentracji oraz spostrzegawczości u dziecka

Portal stawia sobie za cel informowanie o tym, co dla dzieci i rodziców dzieje się na Dolnym Śląsku. Pragnieodznaczać i promować Miejsca Dzieci: z kącikiem zabaw, ale bez papierosowego dymu, niezbyt mocno wychłodzone przez klimatyzację, dobrze jeśli z menu dostosowanym dla kilkulatka – zarówno pod względem objętości porcji jak i jej składu.

Najświeższe informacje ze świata kultury dla dzieci.

Największy polski serwis o dzieciach. Zawiera wiele informacji na temat małych dzieci, przedszkolaków i dzieci starszych. Publikuje artykuły lekarzy specjalistów, umożliwia poznanie na forum porad i opinii innych rodziców.

Serwis Fundacji „Dzieci Niczyje” zawiera wiele cennych informacji na temat zagrożenia dzieci w Internecie, udziału dzieci w procedurach prawnych, wykorzystywania seksualnego, czy zapobiegania przemocy fizycznej wobec dzieci.

Fundacja KidProtect działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Na stronie znaleźć można informacje, artykuły, raporty na temat zagrożeń dzieci w Sieci i sposobów przeciwdziałania im.

Praktyczne porady wychowawcze, rady psychologa. Rodzice pomagają rodzicom, rodzinne ABC. Wiadomości, kolorowanki, gry i zabawy dla dzieci rozwijające pamięć, spostrzegawczość, refleks, słownictwo. W serwisie znajduje się także forum dyskusyjne dla rodziców.

Serwis edukacyjny dla dzieci i rodziców. Zawiera artykuły na temat wychowania dziecka, recenzje książek dla rodziców. Dzieci znajdą tutaj bajki, kolorowanki, rymowanki, zabawy uczące języków obcych, matematyki, ortografii, poszerzające wiedzęo świecie.

Wiele informacji na temat jak być dobrym rodzicem.

Interesująca internetowa społeczność rodziców.

Ta strona poświęcona jest naturalnemu rodzicielstwu. Można się dowiedzieć tutaj wszystkiego, co wiemy o rozwoju dziecka od samego początku aż do dorosłości. A także, jak wspierać dziecko i kochać takim, jakim jest.

To strona opisująca wiele aspektów rodzicielstwa, takich jak ciąża, macierzyństwo, szkoła rodzenia, wychowanie, związek, wychowanie miejsca przyjazne dzieciom. Można tu zadać pytanie lekarzowi, przeczytać artykuły i porady, dołączyć do grupy wsparcia.

Portal nowoczesnych rodziców. Zawiera artykuły dotyczące edukacji i wychowania, propozycje gier i zabaw dla dzieci, wzory kolorowanek do wydruku. Można tu pobrać materiały dla dzieci i podyskutować na forum.

Portal CzasDzieci.pl to wiarygodne informacje jak i gdzie spędzić czas z dziećmi w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i na Śląsku. Przedstawia wydarzenia rozrywkowe i edukacyjne. Ponadto: aktualne repertuary: kin, teatrów; opisy sztuk i filmów dla dzieci granych w Twoim mieście, oferty muzeów i centrów kultury.

Strona biura Rzecznika Praw Dziecka. Na stronie znajdziesz informacje jakimi sprawami zajmuje się Rzecznik, sprawozdania z jego działania, poznasz prawa dziecka i akty prawne z nimi związane. Zapoznasz się również z listą instytucji i programów międzynarodowych zajmujących się prawami dziecka.

Celem programu Mądrzy Rodzice jest przekazanie rodzicom i wychowawcom wiedzy na temat podstaw mądrego wychowania dzieci. Narzędziem przekazywania wiedzy będą warsztaty oraz szkolenia zarówno dla liderów, jak i dla rodziców w całej Polsce. Program realizowany jest przez Fundację Kidprotect.pl wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka.

Strona zawiera ciekawe artykuły, test poziomu kompetencji wychowawczych polskich rodziców, poleca artykuły, książki, wydarzenia. Daje możliwość zadania pytania dotyczącego dziecka i/lub kwestii związanych z rodzicielstwem.

Rady ekspertów co stosować zamiast klapsa.

To strona realizowana w ramach kampanii przeciw przemocy fizycznej wobec dzieci. Celem kampanii jest uwrażliwienie dorosłych na problem przemocy wobec dzieci i pokazanie, w jaki sposób dorośli mogą pomóc dziecku. Na stornie znajdziecie też Państwo informacje nt. wychowania bez przemocy.

Portal Egodziecka.pl skupia się na emocjach, rozwoju i wychowaniu dzieci w wieku 0-10 lat. Portal został stworzony z myślą o rodzicach, dziadkach, opiekunach, wychowawcach, a także wszystkich innych osobach zainteresowanych tematyką emocji, rozwoju i wychowania dzieci.

Na stronie znajduje się zestaw ćwiczeń dla dzieci opracowany przez wydawnictwo ARTIM, które korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka-intelektualny, emocjonalny i fizyczny, pobudzają jego wyobraźnię, poprawiają koncentrację, kształtują zdolność samodzielnego myślenia i osiągania celu, a nade wszystko bawią, sprawiają dziecku przyjemność, dają satysfakcję.

To strona dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Znajdą tu Państwo informacje o tzw. problemach wychowawczych oraz o zagadnieniach, które nimi nie są, ale bywają tak określane, lub są z nimi bardzo związane. Autorce strony zależy na przekonaniu czytelników, że to my dorośli-rodzice, nauczyciele, wychowawcy często jesteśmy sprawcami problemów wychowawczych, naszych dzieci. To nasze postawy kształtują zachowanie naszych-najpierw małych, a potem coraz większych dzieci. To co zwykle nazywamy "problemami wychowawczymi", najczęściej stanowi efekt naszych błędów wychowawczych. Na potrzeby, głównie rodziców, spróbowała stworzyć katalog takich blędów. Znajdziecie tu Państwo informacje na wiele tematów m.in.: agresji, nadpobudliwości, dziecka przed telewizorem i przy komputerze.

Portal zawiera interesujące artykuły dotyczące porad dla rodziców na temat różnych aspektów życia dziecka. Np. dziecko na wakacjach, dziecko w szkole, jedynak, rodzeństwo, maluch, nastolatek, odżywianie.

Strona poświęcona zagadnieniu dysleksji. Zawiera m.in. polecaną literaturę, istotne wskazówki do pracy z dzieckiem dyslektycznym oraz ofertę szkoleń.

Portal na którym rodzice mogą wymieniać swoje doświadczenia.

Zbiór cennych porad o wychowywaniu dzieci.