• Konkurs ekologiczny

     • W imieniu

      DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

      oraz

      DZIEKANA WYDZIAŁU PRZYRODNICZO-TECHNICZNEGO UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU

      (patronów konkursu)

      zapraszamy uczniów  klas siódmych i ósmych  oraz oddziałów gimnazjalnych do udziału 

      w   XVIII DOLNOŚLASKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

      (wcześniej Międzygimnazjalny Konkurs Ekologiczny)

      pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego w jury finału konkursu

      Czekamy na zgłoszenia do 22.01.2019.

      Szczegóły konkursu n naszej stronie w zakładce uczniowie - konkursy

       

       

      WAŻNE! Nasz konkurs zostanie zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

       

      Atrakcyjne nagrody dla uczniów.

     • 07.01.19 roku odbyły się zajęcia Mini Ratownik przeprowadzone przez Panią ze Straży Miejskiej na temat udzielania pierwszej pomocy. Druga tura będzie 18.01 dla klas pierwszych.

     • Taniec moją nową pasją.

     • Od tego roku szkolnego trzy klasy edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły objęte są programem „Taniec moją nową pasją”, co oznacza, że mają cykliczne zajęcia taneczne oraz, że dzieci będą brały udział w turniejach tańca.

     • Zaczynamy głosowanie w WBO na projekt nr 391

     • Edukacja w drodze - edukacyjne ogrodzenie przestrzenią do aktywności i ciekawego spędzania wolnego czasu.

      Chcemy otworzyć się na okoliczną społeczność i zbudować nasz płot takim, aby mógł stać się inspirującym elementem otoczenia. Na odcinku od ulicy Inżynierskiej i al. Pracy chcielibyśmy, aby w konstrukcje płotu wkomponowane zostały tablice zachęcające do czytania, do twórczości artystycznej; ciekawe, kolorowe plansze edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych; miejsca do bookcrossingu, które staną się swoistym punktem wymiany książek; marzymy o stworzeniu na niektórych elementach płotu "zielonych ścian". Nie zapomnieliśmy również o zwierzętach i chcielibyśmy wkomponować w ogrodzenie specjalne misy do napojenia pupili podczas spaceru. Dla ptaków chcielibyśmy zamontować karmniki, może nawet budki lęgowe. Od strony wewnętrznej chcemy umieścić tablice zachęcające do twórczości artystycznej oraz zabawki matematyczne.

      Pozostałe odcinki płotu, bramy wjazdowe i furtki wejściowe także powinny być wykonane estetycznie i zapewniać bezpieczeństwo dzieciom.